Čeština English
Návrat na hlavní rozcestník
Eshop

Vliv na zdraví


Infračervené záření v medicíně

Infračervené záření má na lidský organismus celou řadu pozitivních účinků - způsobuje rychlejší lymfatické odvodnování i lepší prokysličení a výživu tkáně, zlepšuje regeneraci, hojení a účinně působí proti stárnutí kůže. Svalstvo se lépe uvolnuje, což má ve svých důsledcích i blahodárný vliv na psychiku.

Infračervené paprsky urychlují pohyb elektronů po oběžných drahách a vyvolávají tepelný efekt. Teplo infračervených paprsků, pronikajících do tkání, urychluje jejich výměnu a zvyšuje schopnost leukocytů pohlcovat choroboplodné mikroby. Toto teplo také tiší bolest a má uklidnující účinky, což přispívá k odstranění zánětlivých procesů.

Infračervené záření jako součást synergických efektů

Nová koncepce krásy (SLIM UP ULTRA) využívá tří různých druhů energií, a to infračerveného záření, elektrostimulace a ultrazvuku. Kombinace těchto tří zdrojů energie způsobuje hubnutí, lokalizovanou tonizaci a tvarování postavy a je zvlášť účinná v rámci multifaktorové péče v oblasti postižené celulitidou.

Tato nová koncepce tak umožnuje redukci tukových polštářů uložených na břiše, hýždích a stehnech, zvyšuje svalový tonus a aktivně odbourává tukové kapsy a lokálně uložený tuk.

Dokonalé synergie mezi 6 zdroji infračervených paprsků, různými programy pro elektrickou stimulaci svalů a 20 zdroji ultrazvuku zaručuje rychlé a znatelné výsledky.

Infračervené záření je schopné přímo zahřívat povrchové tkáně (kožní i podkožní) při ovlivnování i hlubších struktur (svalů a kostí). Zvýšení teploty způsobené infračerveným zářením zahřívá tkáně. To zvyšuje lokální metabolismus a vede k lipolytickému efektu v tukové tkáni. Dochází k vylučování odpadu a odvodnění intersticiálních otoků. Vlivem záření dochází k reabsorpci poškozených buněk epidermis a zlepšení regenerace tkáně, se zvýšením obranyschopnosti proti povrchovým infekcím. Lze shrnout, že účinky infračerveného záření lze rozdělit na lokální a celkové.

Lokální účinky - v souvislosti se zvýšením teploty:

1. zrychlení metabolismu buněk

2. větší prokrvení a okysličení tkání a zvýšená eliminace odpadu z tkání

3. větší pocení s odvodem odpadu a toxinů

Lokální účinky - v souvislosti se zářením:

1. uvolnění svalů s následnou lepší schopností svalového toku

2. sedativní účinek na nervová zakončení (analgetický účinek)

3. stimulace procesu regenerace tkání

Celkové účinky infračerveného záření: 1. zvýšení bazálního metabolismu (+14% na každý stupen Cesia)

2. rozšíření krevních vlásečnic vedoucí ke zvýšení teploty a vyššímu okysličování, snížení cévního tlaku a zrychlení pulsu

3. zvýšení vylučování moči ledvinami

4. vylučování odpadů zvýšenou eliminací tekutin z těla

Závěrem lze říci, že se infračervené záření osvědčilo jakožto zdroj tepla prosívající zdraví a blahodárně působící na tělo a pohybový aparát. Výzkumy NASA vedly k poznatkům, že stimulace infračerveným zářením je ideální metoda k udržení stálé kondice srdečních cév amerických kosmonautů při dlouhotrvajících kosmických letech.

Napište nám

Napište nám

Máte jakýkoliv dotaz? Neváhejte nám naspat a zeptat se. Rádi Vám odpovíme.
Diskuze

Nejčastější otázky

Zajímá Vás naše technologie? Nevíte si rady? Tak neváhejte a prohlédněte si nejčastěší otázky.